XXI DZIEŃ PAPIESKI

10 października 2021

W niedzielę, 10 października, przeżywaliśmy w naszej parafii XXI DZIEŃ PAPIEKSKI. Myślą przewodnią tego dnia były słowa, które Jan Paweł II wypowiedział na początku swego pontyfikatu: „NIE LĘKAJCIE SIĘ”.

Rozważając przez cały dzień te słowa uświadamialiśmy sobie, że łączą się one z inną wypowiedzią zawartą w Biblii: „W MIŁOŚCI NIE MA LĘKU (…). DOSKONAŁA MIŁOŚĆ USUWA LĘK”. Jednym słowem nie lęka się ten, kto żyje w miłości! To wyjątkowe przesłanie przypomniała również Schola parafialna „Barka JPII”, która przygotowała specjalnie na ten dzień program słowno-muzyczny.

Pamiętając, że znakiem miłości jest serce, dzieci uczestniczące w Mszy świętej o godz. 12:30, uczciły św. Jana Pawła II PROCESJĄ DWUDZIESTU JEDEN PŁONĄCYCH SERC, która wyruszyła po Eucharystii pod figurę św. Jana Pawła II na plac przed kościołem. Tam nastąpiła wspólna modlitwa, śpiew „Barki” oraz oklaski wdzięczności dla Świętego Papieża. Ostatnim akcentem XXI DNIA PAPIESKIEGO było spotkanie w ogrodzie przy plebanii, gdzie na wszystkich uczestników czekały smakowite KREMÓWKI PAPIESKIE oraz kawa i herbata.

Spotkaniu i rozmowom przy papieskiej kremówce towarzyszyła piękna słoneczna pogoda oraz delikatna muzyka oparta na motywach „Barki”. Być może dla tego tak trudno było wracać do domu… No cóż … Pan Jezus uczy, że: „gdzie dwaj albo trzej gromadzą się w Jego imię, tam On jest pośród nich”… Nic dodać nic ująć!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRY UCZESTNICZYLI ORAZ WŁĄCZYLI SIĘ W PRZYGOTOWANIE TEGO PIĘKNEGO DNIA W NASZEJ PARAFII!

Zapraszamy do ---> galerii

Po zimie idzie wiosna, po smutku - pogoda.

przysłowie łacińskie