PAŹDZIERNIKOWY DZIEŃ FATIMSKI

13 października 2021

W środę, 13 października, przeżywaliśmy w naszej parafii DZIEŃ FATIMSKI. Jednocząc się duchowo z Maryją Królową Różańca Świętego o godz. 18:30 modliliśmy się różańcem. Po nim była sprawowana Masza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nawiązując do słowa Bożego, ks. Proboszcz w homilii skoncentrował się na przesłaniu sprawiedliwości i miłości, którymi chrześcijanin winien się kierować myśląc o świętości własnego życia. Przypomniał też, że ostatnie objawienie w Fatimie było związane z ukazaniem się Maryi w towarzystwie Pana Jezusa oraz św. Józefa, którzy są wzorami dla wierzących życia w miłości i sprawiedliwości. Wieczór fatimski zakończyła procesja światła z figurą Maryi wokół Kościoła.

W Chrystusie mamy odkupienie przez krew Jego: odpuszczenie wykroczeń dzięki bogactwu Jego łaski.

Ef 1,7