MSZA ŚWIĘTA Z POBŁOGOSŁAWIENIEM GROMNIC W ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

2 lutego 2022

2 lutego, obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w tradycji ludowej Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.     Msze święte sprawowane były w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00.
Tego dnia przynieśliśmy ze sobą świece gromniczne, które  błogosławiliśmy na początku Mszy świętej.
Święto Ofiarowania Pańskiego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w którym pamiętaliśmy o osobach poświęconych Bogu. Z tego powodu ofiary składane na tacę były przeznaczone na zakony kontemplacyjne. Przypomnijmy, że w naszej diecezji istnieją cztery takie domy: Siostry Karmelitanki Bose w Gdyni Orłowie oraz Suchej Hucie, Siostry Benedyktynki w Żarnowcu oraz Siostry Betlejemitki w pobliskim Grabowcu.
NIECH JEZUS CHRYSTUS, KTÓRY JEST ŚWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA OŚWIECA NASZĄ CODZIENNOŚĆ BLASKIEM SWOJEJ MIŁOŚCI.

Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić.

św. Augustyn

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
104 0.047363996505737