2 lutego, obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w tradycji ludowej Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte sprawowane były w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00.
Tego dnia przynieśliśmy ze sobą świece gromniczne, które błogosławiliśmy na początku Mszy świętej.
Święto Ofiarowania Pańskiego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w którym pamiętaliśmy o osobach poświęconych Bogu. Z tego powodu ofiary składane na tacę były przeznaczone na zakony kontemplacyjne. Przypomnijmy, że w naszej diecezji istnieją cztery takie domy: Siostry Karmelitanki Bose w Gdyni Orłowie oraz Suchej Hucie, Siostry Benedyktynki w Żarnowcu oraz Siostry Betlejemitki w pobliskim Grabowcu.
NIECH JEZUS CHRYSTUS, KTÓRY JEST ŚWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA OŚWIECA NASZĄ CODZIENNOŚĆ BLASKIEM SWOJEJ MIŁOŚCI.