W dniach 13-16 marca przeżywaliśmy w naszej parafii czas rekolekcji wielkopostnych. Katechezy rekolekcyjne poprowadziły Siostry Świętej Jadwigi Królowej – Służebnice Chrystusa Obecnego z Ośrodka Formacji Liturgicznej w Zawichoście koło Sandomierza. Motywem przewodnim rekolekcji było zgłębienie prawdy o sakramencie chrztu świętego. Siostry poprowadziły nas przez cztery biblijne spotkania: na górze, przy studni, w świątyni oraz w grobie. Poprzez te spotkania ukazały nam czym jest chrzest święty oraz jakie są jego konsekwencje dla chrześcijanina.
Każdy dzień rekolekcyjny miał podobną strukturę i składał się z trzech zasadniczych części. Rozpoczynał się katechezą chrzcielną. Następnie sprawowana była Msza święta. Po niej była możliwość adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Adoracja odbywała się w ciszy i stwarzała okazję do osobistego spotkania z Jezusem i przyswojenia treści głoszonych w danym dniu rekolekcji. Wielu uczestników rozważało w tym czasie fragment Pisma Świętego, który nawiązywał do wygłoszonej katechezy.
BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ZA TEN PIĘKNY I BOGATY DUCHOWO CZAS!
ZAPRASZAMY DO GALERII ( REKOLEKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY) --->
tutaj
ZAPRASZAMY DO GALERII ( REKOLEKCJE DLA DOROSŁYCH
) ---> TUTAJ