MISTERIUM PASYJNE „NOC PONAD MIASTEM”

3 kwietnia 2022

W niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 18:00, przeżywaliśmy w naszej parafii wyjątkowe wydarzenie artystyczne, kulturalne i duchowe. Było MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W FORMIE SPEKTAKLU PT. „NOC PONAD MIASTEM”. Wykonawcami dzieła była Grupa Artystyczna „Nazaret”, działająca przy Katolickim Centrum Kultury w Gdnyni. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC – Metropolita Gdański. Partnerem wydarzenia był Wójt Gminy Szemud.
Spektakl powstał w oparciu o scenariusz ks. Idziego Piaseckiego. To próba przybliżenia wydarzeń z Golgoty, sprzed blisko 2000 lat, i zaproszenie współczesnych uczestników do odnalezienia w nich historii swojego życia.
Spektakl ten wystawiany jest od 2009 r. i doczekał się ponad 60 odsłon na terenie archidiecezji gdańskiej.
Artyści mówią o sobie tak: „Powstaliśmy dzięki wielkiej miłości do Boga i ludzi dwóch wspaniałych kobiet. Jedna z nich, to dziś już śp. Asia Otczyk, a druga to s. Katarzyna Jakubiec - Nazaretanka, ówczesna wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Rodziny w Gdyni. To one zebrały grupę osób, wśród których znaleźli się rodzice, nauczyciele, naukowcy, lekarze, prawnicy, czyli ogólnie mówiąc przedstawiciele różnych środowisk związanych ze szkołą. Połączyła nas „pasja” i „Pasja”. Pisana przez małe „p" – to pasja do teatru, a przez duże "P" to Pasja, czyli Misterium Męki Pańskiej. W naszym repertuarze znajdują się działa małe i duże, radosne i wzruszające, dla dorosłych i tych najmniejszych. Niezależnie jednak od tego co gramy - robimy to z radością i zawsze z jednym zawołaniem, że „wszystko na większą chwałę Bożą", bo to właśnie Bogu chcemy tym naszym teatralnym działaniem służyć”.
Aktorom towarzyszył zespół muzyczny pod kierunkiem Artura Guzy, który na żywo wykonywał oprawę muzyczną do spektaklu w naszej kieleńskiej świątyni.
Mam nadzieję, że udział moich parafian i gości w niedzielnym Misterium Męki Pańskiej pobudził nas do refleksji i modlitwy oraz nastrojowo wprowadził w czas zbliżającego się Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.
Z wdzięcznością wobec wszystkich
Ks. Łukasz Białk – proboszcz
 
ZAPRASZAMY DO ---> GALERII

Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić.

św. Augustyn

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
104 0.048497915267944