W czwartek, 19 maja, uczniowie klas pierwszych oraz ich nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kielnie spotkali się z Księdzem Proboszczem na nietypowej lekcji religii. Odbyła się ona w kościele parafialnym. Głównym celem tego niecodziennego spotkania było przypomnienie, że jesteśmy wierzącymi w Boga i że On czeka na nas mieszkając w świątyni, która jest Jego i naszym domem.
Największe zainteresowanie dzieci wzbudziło wejście do prezbiterium oraz zakrystii, które dla wielu z nich pozostają nieco tajemniczymi częściami kościoła. Uczniowie z uwagą przyglądali się sprzętom używanym przez księdza i ministrantów podczas liturgii. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i uczczeniem Pana Jezusa obecnego w świątyni w Najświętszym Sakramencie.