W poniedziałek, 15 SIERPNIA, OBCHODZILIŚMY UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. W tradycji ludowej nazywamy ten dzień Świętem Matki Bożej Zielnej, dlatego na każdej Mszy świętej pobłogosławiliśmy bukiety zbóż, kwiatów i ziół oraz warzywa i owoce, które przypominają, że Maryja Wniebowzięta jest najdoskonalszym owocem ziemi i będąc w niebie wstawia się za każdym z nas.

