Dzisiaj, 24 sierpnia, dokładnie na cztery miesiące przed Bożym Narodzeniem i cztery dni przed Parafialnym Świętem Chleba, Ks. Proboszcz odbywający rekolekcje kapłańskie w Ziemi Świętej, modlił się za naszą kieleńską parafię w Betlejem, którego nazwa tłumaczy się jako Dom Chleba.
Pamiątką tego wydarzenia będzie figurka Dzieciątka Jezus, którą ks. Proboszcz pobłogosławił w grocie Narodzenia Pańskiego. Odtąd będzie ona wystawiana w stajence bożonarodzeniowej w naszym kościele w Kielnie.