W III Niedzielę Adwentu ks. Proboszcz pobłogosławił figurki Dzieciątka Jezus oraz domowe szopki, które dzieci przyniosły tego dnia do kościoła.
Dzięki temu obrzedowi uświadamiany sobie, że przygotowujemy się na Święta Bożego Narodzenia, które w centrum stawiają Boga, objawionego w Jezusie Chrystusie. Świętując czas Jego Narodzin potrzebujemy w przestrzeni naszych domów i naszej codzienności wyraźnych znaków zewnętrznych, które o tym przypominają.