XX ROCZNICA PAPIESKIEJ ENCYLKIKI ECCLESIA DE EUCHARISTIA - KOŚCÓŁ ŻYJE DZIĘKI EUCHARYSTII

9 czerwca 2023

Tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii patronował bardzo mocno św. Jan Pawł II, który 20 lat temu podarował Kościołowi niezwykle ważny dokument: "Ecclesia de Eucharistia", przypominający prawdę, że Kościł żyje dzięki Eucharystii.
Ks. Proboszcz, odwołując się do treści papieskiego dokumentu, zwrócił uwagę w homilii na zagadnienie "zadziwienia eucharystycznego", do którego zachęca i zaprasza Papież z Polski.
Przywołując duchową obecność św. Jana Pawła II, harcerze z XII Pomorskiej Drużyny Harcerskiej "Rota" im. Jana III Sobieskiego, nieśli w procesji relikwie Świętego Papieża oraz wielką biało-żółtą flagę papieską, która jest jednocześnie znakiem Kościoła Katolickiego na całym świecie. 
Przy każdym z czterech ołtarzy modliliśmy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, powierzając Mu różne intencje, a przede wszystkim tę, by nigdy nie zabrakło nam miłości do Chrystusa Eucharystycznego oraz wiary w Jego prawdziwą obecność w Najświętszym Sakramencie.

Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić.

św. Augustyn

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
104 0.058493137359619