Po zakończeniu Mszy świętej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego uczniowie naszych szkół w Kielnie i Karczemkach wraz z ks. proboszczem, dyrektorami szkół, katechetami, nauczycielami oraz rodzicami przeszli do grobu partyzantów, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze pamięci.
Dbamy o to, by taka lekcja historii i pamięci o bohaterach odbywała się co roku.