Bierzmowanie

To sakrament, którego nazwa opiera się na staropolskim słowie „bierzmo”, które oznacza belkę podtrzymującą strop w starych domach. Istotnie bierzmowanie jest sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego, które umacnia otrzymującego go szczególną łaską Ducha Świętego. Przez sakrament bierzmowania zostaje udzielonych kandydatowi siedem darów Ducha Świętego: mądrość, rozum, rada, męstwo, pobożność, umiejętność, bojaźń Boża.

W naszej parafii sakrament bierzmowania odbywa się każdego roku dla uczniów III gimnazjum. Najbliższe zapisy na przygotowanie do tego sakramentu odbędą się we wrześniu 2018.

Napoleon powiedział: by wygrać wojnę, potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy. By zdobyć niebo, świętość potrzeba też trzech rzeczy - modlitwy, modlitwy, modlitwy. Od jakości modlitwy zależy wszystko.

św.Maksymilian Maria Kolbe