Pokuta i pojednanie

To sakrament, który przynosi człowiekowi przede wszystkim dwa skutki: pojednania (odpuszczenia grzechów) i pokoju (wewnętrznej łaski, która wprowadza w serce pokój Boży). Podobnej troski jak nasze ciało w kwestii pielęgnacji potrzebuje również nasza dusza – nasze życie duchowe. Dlatego bardzo ważną sporawą pozostaje dla nas troszczenie się o regularną spowiedź oraz korzystanie z niej za każdym razem, gdy popadniemy w grzech ciężki. Zwyczajnym odstępem czasu, który jest dobrą praktyką dla duchowej higieny jest czas jednego miesiąca.

W naszej parafii sakrament pojednania jest udzielany od poniedziałku do soboty 15 minut przed każdą Mszą świętą.

Spowiedź święta odbywa się również w naszym kościele w I piątek miesiąca zgodnie z podaną godziną.

Napoleon powiedział: by wygrać wojnę, potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy. By zdobyć niebo, świętość potrzeba też trzech rzeczy - modlitwy, modlitwy, modlitwy. Od jakości modlitwy zależy wszystko.

św.Maksymilian Maria Kolbe