Duszpasterze - obecnie pracujący

  • lmb1981@wp.pl

    Ks. kanonik dr Łukasz Białk

    proboszcz - od 1 lipca 2020 r.

    Data ur.: 5 stycznia 1981 r.

    Data święceń: 24 czerwca 2006 r.

    Imieniny: 18 października

    Parafia rodzinna: Parafia Narodzenia NMP w Swarzewie

    Inne funkcje


    11.02.2017 r.
    Wykładowca teologii duchowości w Gdańskim Seminarium Duchownym w Gdańsku Oliwie oraz Gdańskim Archidiecezjalnym Kolegium Teologicznym w Gdyni
    01.09.2017 r.
    Katecheta w Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Kielnie
    01.10.2018 r.
    Wykładowca teologii duchowości na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
    04.09.2019 r.
    Adiunkt w Katedrze Mistyki Chrześcijańskiej na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie
    14.09.2019 r.
    Postulator procesu beatyfikacyjnego siostry Judyty Urszuli Napierskiej na stopniu diecezjalnym
    01.07.2020 r.
    Kanonik Honorowy Kapituły Kolegiackiej w Wejherowie

    Poprzednie placówki


    2006-2010
    Parafia pw. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni Redłowie (wikariusz)
    2010-2011
    Parafia pw. Trójcy Świętej w Wejherowie (wikariusz)
    2011-2016
    Specjalistyczne studia doktoranckie w zakresie teologii duchowości na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (student)
    2016-2017
    Parafia pw. Trójcy Świętej w Wejherowie (rezydent)
    2017-2020
    Parafia pw. Świętego Wojciecha w Kielnie (wikariusz)

  • Ks. prałat Franciszek Rompa

    emeryt - od 1 lipca 2020 r.

    Data ur.: 20 października 1949 r.

    Data święceń: 23 maja 1974 r.

    Imieniny: 4 października

    Inne funkcje


    2010-02-16
    Kanonik Gremialny Kapituły Archikatedralnej Gdańskiej
    2006-06-22
    Kapelan Jego Świątobliwości

    Poprzednie placówki


    1975 - 1987
    Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie (wikariusz)
    1987 - 1990
    Parafia pw. Matki Boskiej Różańcowej Gdynia Demptowo (wikariusz)
    1990 - 2020
    Parafia pw. Świętego Wojciecha w Kielnie (proboszcz)

Duszpasterze - pracujący w latach ubiegłych

  • Ks. mgr Krzysztof Sieniawski

    wikariusz od 1 lipca 2017 r.  do 16 sierpnia 2017 r.

    Data święceń: 24 maja 2014 r.

    Parafia rodzinna: Matki Boskiej Bolesnej w Gdańsku


  • Ks. mgr Michał Bielan

    wikariusz od 1 lipca 2014 r.  do 30 czerwca 2017 r.

    Data ur.: 6 maja 1989 r.

    Data święceń: 24 maja 2014 r.

    Parafia rodzinna: Św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance


  • Ks. mgr Zbigniew Kotłowski

    wikariusz od 1 lipca 2002 r.  do 20 sierpnia 2007 r.


  • Ks. Prałat Alojzy Marszall

    proboszcz od 14 marca 1987 r.  do 1 września 1990 r.


Nie ma nic równie wielkiego jak Eucharystia. Gdyby Bóg miał coś cenniejszego - ofiarowałby nam to.

Św. Jan Maria Vianney

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
95 0.13882803916931